OGŁOSZENIA

Uroczystość Najświętszej Trójcy

ODPUST

 

 1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu, msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 7.30 i 9.30, uwaga! o godz. 11.00 ze względu na procesję nie będzie mszy św., następnie, bezpośrednio po procesji msza św. o godz. 12.30 a wieczorem o godz. 17.30.
 2. W Boże Ciało, tradycyjna procesja ulicami naszego miasta, wyruszy z Katedry po mszy św. o godz. 9.30. Ołtarze na drodze procesji zostaną ustawione: przy kościele Garnizonowym, kościele oo. Bernardynów, kościele oo. Jezuitów, a ostatni przy kościele Farnym.
 3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.00 przed wieczorną mszą św.
 4. Informujemy o możliwości wzięcia udziału w rekolekcjach dla par niesakramentalnych w terminie, 15 – 21 lipca br. Dom rekolekcyjny Trzy Jaskółki Kiczory w Tatrach. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.
 • We środę św. Jakuba Berthieu, prezbitera męczennika.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Odpust Świętej Trójcy przypada w przyszłą niedzielę 4 czerwca. Serdecznie zapraszamy na uroczystą mszę odpustową na godz. 12.30.
 2. Msza święta Apostolstwa Modlitwy w przyszłą niedzielę o godz. 12.30, a przed nią nabożeństwo o godz. 12.00.
 3. Nabożeństwa majowe, a od przyszłego miesiąca czerwcowe, sprawujemy codziennie o godz. 17.00.
 4. W dniu dzisiejszym przez serce diecezji przejdzie XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło: „Dzieci przyszłością Polski”. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godz. 15.00 w radomskiej Farze.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła.
 • W środę święto nawiedzenia NMP.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

 1. Przez cały bieżący miesiąc nabożeństwa majowe w naszym kościele sprawujemy o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie i refleksji nad słowem opartym o nauczanie bł. Kardynała Wyszyńskiego.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.30, zapraszamy do naszego kościoła na majowy koncert w wykonaniu zespołu Gaudeamus.
 3. W najbliższy poniedziałek AM wyjeżdża na trzy dniową pielgrzymkę, trasa Wambierzyce, Bardo, Polanica, Kudowa Zdrój, Duszniki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, szczegóły na plakatach w gablocie.
 4. Za tydzień w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27 maja br., w katedrze radomskiej odbędzie się czuwanie modlitewne, które zainauguruje XI Tydzień Ewangelizacyjny w Radomiu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.30.
 5. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28 maja, przez serce diecezji przejdzie XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło: „Dzieci przyszłością

Polski”. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godz. 15.00 w radomskiej Farze.

 1. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych.
 • W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

VI Niedziela Wielkanocna (rok A)

 

 1. Przez cały bieżący miesiąc nabożeństwa majowe w naszym kościele sprawujemy o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie i refleksji nad słowem opartym o nauczanie bł. Kardynała Wyszyńskiego.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: „Podwieczorek z Benedyktem”. Początek o godz. 16.15 w dolnej Sali Domu Zakonnego oo. Jezuitów, wejście od ul. Tybla z boku budynku przy bramie.
 3. We wtorek 16 maja przypada Święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika patrona Polski. W tym dniu zapraszamy na mszę św. o godz. 17.30 przy relikwiach Świętego. W zakrystii można składać intencje w których będzie sprawowana wieczorna msza św. zbiorowa.
 4. W przyszłą niedzielę 21 maja o godz. 18.30, zapraszamy do naszego kościoła na majowy koncert w wykonaniu zespołu Gaudeamus.
 5. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27 maja br., w katedrze radomskiej odbędzie się czuwanie modlitewne, które zainauguruje XI Tydzień Ewangelizacyjny w Radomiu. Zapraszamy do uczestnictwa członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń oraz wszystkich chętnych. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.30.
 6. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28 maja, przez serce diecezji przejdzie XI

Radomski Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło: „Dzieci przyszłością Polski”. Wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godz. 15.00 w radomskiej Farze.

 1. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek św. Andrzeja Boboli Jezuity Męczennika patrona Polski.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

V Niedziela Wielkanocna (rok A)

 

 1. Przez cały bieżący miesiąc nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie i refleksji nad słowem opartym o nauczanie bł. Kardynała Wyszyńskiego.
 2. W najbliższą środę 10 maja o godz. 17.30, zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny.
 3. Przypominamy, że 16 każdego miesiąca o godz. 17.30, sprawujemy msza św. w intencjach zbiorowych, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
 4. W przyszłą niedzielę 14 maja, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: „Podwieczorek z Benedyktem”. Początek o godz. 16.15 w dolnej Sali Domu Zakonnego oo. Jezuitów, wejście od ul. Tybla z boku budynku przy bramie.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.

 

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocna (rok A)

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Do skarbon zbieramy ofiary na młodzież zakonną, Bóg zapłać.
 2. Z racji na długi weekend spowiedź w poniedziałek i wtorek będzie sprawowana od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 17.00.
 3. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, w tym dniu msze według porządku niedzielnego.
 4. Przy wejściu do Kościoła umieściliśmy uaktualnione tablice informacyjne z godzinami mszy, nabożeństw i spowiedzi w ciągu roku.
 5. W przyszłą niedzielę msza święta Apostolstwa Modlitwy o 12.30, a przed nią nabożeństwo o godz. 12.00.
 6. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
  • W poniedziałek św. Józefa rzemieślnika.
  • We wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę Uroczystość NMP Królowej Polski.
  • W czwartek wspomnienie św. Floriana męczennika.
  • W sobotę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

III Niedziela Wielkanocna (rok A)

 

 1. Dziś rozpoczyna się w naszej diecezji XV ogólnopolski tydzień biblijny pod hasłem: „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ OJCA I SYNA, I DUCHA ŚWIĘTEGO”. Program pod ogłoszeniami.
 2. We wtorek 25 kwietnia, nasz Pasterz ks. bp Marek Solarczyk, obchodzi święto patronalne. Msza św. w tym dniu w intencji dostojnego Solenizanta zostanie odprawiona w Katedrze radomskiej o godz. 18.00.
 3. Przyszła niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym dniu będzie można złożyć ofiary na naszych jezuickich seminarzystów.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek św. Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski.
 • We wtorek św. Marka ewangelisty.
 • W czwartek wspomnienie św. Piotra Kanizjusza doktora Kościoła.
 • W sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, Patronki Europy.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

PROGRAM TYGODNIA BIBLIJNEGO

Niedziela 23 kwietnia 2023 r.

 

Godz. 11.15 – Parafia pw. Św. Michała Archanioła i Bł. Annuarity w Radomiu.

Uroczysta Eucharystia inaugurująca XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod przewodnictwem ks. kan. Kazimierza Marchewki oraz immatrykulacja nowych studentów Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci.

 

Godz. 11.30 – Parafia pw. Opieki św. Józefa w Jedlni Letnisko.  Msza św. inaugurująca XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod przewodnictwem ks. dr. Michała Krawczyka. W ramach VII Narodowego Czytania Pisma Świętego lekturę tekstów Ewangelii według  św. Jana prowadzi Uniwersytet Biblijny dla Dzieci z s. Małgorzatą.  

 

Godz. 11.30 – Radio „Plus” Radom. Audycja w cyklu: „Od niedzieli do niedzieli. Magazyn wydarzeń z życia Kościoła radomskiego”. Rozmowa z moderatorem diecezjalnym Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej – ks. dr. hab. Jackiem Kucharskim o inicjatywach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w diecezji radomskiej rozmawia red. Monika Nowakowska.

 

Godz. 12.30 – Parafia pw. Opieki NMP w Radomiu (Katedra). VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego: teksty z Ewangelii według św. Jana czyta Daniel Chrzanowski. Msza św. inaugurująca Niedzielę Biblijną oraz XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod przewodnictwem ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego – moderatora Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w diecezji radomskiej.

 

Poniedziałek 24 kwietnia 2023

Godz. 11.30 – Dom Generalny Sióstr Służek w Mariówce. Kaplica Zgromadzenia. Modlitwa różańcowa w intencjach Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II pod przewodnictwem moderatora ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego.

Godz. 17.00 – Parafia pw. Św. Wojciecha w Skrzyńsku. Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej. Msza św. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego pod przewodnictwem ks. kustosza Aleksandra Mańki.

Godz. 19.45 – Radio „Plus” Radom, Audycja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego: „Posoborowi papieże Kościoła a Biblia”: Papież Jan XXIII – dr Leszek Wianowski.

Godz. 21.00 – Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej. Apel Jasnogórski prowadzi grupa biblijna z jej moderatorem ks. mgr. Damianem Janiszewskim. Prelekcja multimedialna ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego Wierzę w Kościół Boży.

Wtorek 25 kwietnia 2023 r.

Godz. 19.45 – Radio „Plus” Radom, Audycja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego: „Posoborowi papieże Kościoła a Biblia” : Papież Paweł VI – ks. mgr lic. Michał Faryna. 

Godz. 20.00 – Skarżysko-Kamienna. Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Spotkanie członków Dzieła Biblijnego. Wykład ks. dr hab. Jacka Kucharskiego pt. Dlaczego kocham Kościół?

Godz. 21.00 – Skarżysko-Kamienna. Apel Jasnogórski w Kaplicy Sanktuarium matki Bożej Ostrobramskiej w intencjach Dzieła Biblijnego pod przewodnictwem moderatora prowadzą członkowie grupy biblijnej.

Środa 26 kwietnia 2023 r.

Godz. 18.00 – Parafia pw. Świętego Krzyża w Radomiu. Msza św. pod przewodnictwem ks. prob. Piotra Szymańskiego w intencjach Dzieła Biblijnego.

Godz. 18.30– Prelekcja multimedialna ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego pt. Wierzę w Kościół Chrystusowy, w którym można doświadczyć miłości i przebaczenia.

Godz. 19.45 – Radio „Plus” Radom, Audycja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego: „Posoborowi papieże Kościoła a Biblia”: Papież Jan Paweł I – ks. dr hab. Jacek Kucharski. 

Czwartek 27 kwietnia 2023 r.

Godz. 9.00 – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomiu. Quiz biblijny dla uczniów i nauczycieli klas trzecich „Biblionerzy” – prowadzą mgr Agnieszka Machnio i mgr Monika Gumińska.

Godz. 10.30-12.00 „Biblia w szkole” Spotkanie z nauczycielami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach.  moderatora diecezjalnego ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego. Spotkanie
z moderatorem diecezjalnym Dzieła Biblijnego ks. dr. hab. Jackiem Kucharskim prowadzi ks. mgr Dominik Kowalewski.

Godz. 18.00 – Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata (OO. Filipini). Msza św. pod przewodnictwem ks. mgr. Krzysztofa Wiśniewskiego w intencjach Dzieła Biblijnego.

 Godz. 18.45– Spotkanie z grupą biblijną. Prelekcja multimedialna ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego pt. Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa.

Godz. 19.45 – Radio „Plus” Radom, Audycja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego: „Posoborowi papieże Kościoła a Biblia”: Papież Jan Paweł II – ks. mgr lic. Michał Faryna. 

Piątek 28 kwietnia 2023 r.

Godz. 6.30 – Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Msza św. wspólnoty seminaryjnej w intencjach Dzieła Biblijnego pod przewodnictwem Ks. Bp. MARKA SOLARCZYKA. Uroczystość wręczenia książeczek stowarzyszenia nowym członkom Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej. 

Godz. 10.55 – Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 3 w Radomiu. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego wśród uczniów klas drugich pt. Obraz Boga w Biblii.

Godz. 19.00 – Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu przy ulicy Górniczej. Panel dyskusyjny ze studentami pt. Dlaczego Kościół Chrystusowy jest godzien miłości? z udziałem moderatora diecezjalnego Dzieła Biblijnego ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego prowadzą duszpasterze akademiccy: ks. mgr Adrian Jakubiak i ks. mgr Mariusz Chamerski.

Godz. 19.45 – Radio „Plus” Radom, Audycja w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego: „Posoborowi papieże Kościoła a Biblia” : Papież Benedykt XVI  – ks. mgr Daniel Wiecheć. 

Sobota 29 kwietnia 2023 r.

Godz. 16.00 – Skaryszew. Dom zakonny św. Klary. Adoracja w intencjach Dzieła Biblijnego kończąca Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz spotkanie ze wspólnotą Sióstr Klarysek połączone z prezentacją multimedialną ks. dr. hab. Jacka Kucharskiego pt. Wierzę w Kościół Chrystusowy, w którym można doświadczyć miłości.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to również patronalne święto Caritasu. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na Caritas diecezji radomskiej.
 2. Dziś również zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu: „Podwieczorek z Benedyktem”. Początek o godz. 16.15 w dolnej Sali Domu Zakonnego oo. Jezuitów, wejście od ul. Tybla z boku budynku przy bramie.
 3. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W sobotę 22 kwietnia Święto NMP, Matki Towarzystwa Jezusowego.

 

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2023

Moi Drodzy!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego są dla nas okazją do dziękczynienia Bogu za wielki dar Jego życia, jaki został nam ofiarowany dzięki zbawczej ofierze Jezusa Chrystusa. Razem z wami dziękuję Miłosiernemu Bogu za wszelkie owoce, które stały się udziałem każdego, kto został odnowiony przez Ducha Świętego i przeżył wielkopostny czas z pragnieniem zmartwychwstania do życia w światłości Bożej łaski. Dziękuję oddanym duszpasterzom, którzy przewodniczyli modlitwom i rekolekcjom, sprawowali sakramenty i byli opiekunami duchowych tajemnic w życiu wiernych. Niech czas Świąt Wielkanocnych umocni wspólnotę Kościoła Radomskiego i wszystkich czerpiących ze źródła Bożego błogosławieństwa w naszych parafiach, abyśmy zawsze trwali przy Bogu i każdego dnia rozwijali dary Jego świętości, pokoju i miłości. Niech Maryja, Matka Kościoła otacza nas swoją opieką i wspiera jedność w naszych rodzinach, parafiach i całej Diecezji.         

   Wasz biskup Marek

Do słów ks. bp. dołączamy również życzenia od naszej wspólnoty jezuickie, zapewniając o naszej modlitwie i pamięci.

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego.
 2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie ma postu.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu będą zbierane ofiary na potrzeby Caritas diecezjalnej radomskiej.
 4. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w czasie św. Triduum Paschalnego. Dziękujemy szczególnie za przygotowanie ciemnicy, grobu, ułożenie kwiatów. Za uroczystą oprawę zespołowi Gaudeamus na czele z Panią Danielą. Służbie liturgicznej oraz Panu Waldemarowi i Grzegorzowi. Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną modlitwę.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

 

 

 

 

Niedziela Palmowa

 

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. Jest to czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Pan, który stał się cierpiącym Sługą Jahwe prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
 2. Dziś zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Radomia. Początek o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana w Radomiu (Fara), a zakończenie przy Katedrze Opieki NMP. Rozważania i przewodnictwo poprowadzi ks. bp Marek Solarczyk.
 3. W Wielkim Tygodniu spowiadamy od poniedziałku do środy w godz. 7.00 -12.00 i 15.00-17.30. a w czwartek, piątek i sobotę spowiadamy od 7.00 – do 12.00 i od 15.00 – 16.30.
 4. Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy od czwartku, uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.30
 5. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej sprawowana będzie o godz. 17.30. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Obowiązuje post ścisły.
 6. Wielka Sobota to dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani i oczekuje chwalebnego Zmartwychwstania. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 7.00 do 15.00. Święcenie pokarmów w tym dniu od 8.00 do 14.00 co pół godziny.
 7. Na Wigilię Paschalną zapraszamy w sobotę na godz. 20.00
 8. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego. W tych dniach spowiedzi nie będzie.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego.
 10. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.00
 11. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Oratorium „Pasja Jezusa Chrystusa” autorstwa Mariusza Kowalskiego.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Marek Solarczyk.
 2. Za tydzień przypada ostatnia niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest ona zapowiedzią męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zgodnie z tradycją w tym dniu będziemy święcić gałązki palmowe, symbol odradzającego się życia i błogosławieństwa dla domowników.
 3. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiamy w piątki, a gorzkich żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy i prosimy, by sakramentu pokuty przed świętami Wielkanocy nie zostawiać na ostatnią chwilę. Spowiedź w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty w godz. od 7.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.30.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Szczególnie polecamy kwartalnik „Manreza” poświęcony duchowości ignacjańskiej.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE

 

 1. W przyszłą niedzielę 26 marca zapraszamy na Oratorium „Pasja Jezusa Chrystusa” autorstwa Mariusza Kowalskiego. Początek o godz. 18.30. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ksiądz Biskup Marek Solarczyk.
 2. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek, a gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Przypominamy, że Za udział w nabożeństwach na terenie Polski w okresie Wielkiego Postu można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny.
 3. Z okazji 31 rocznicy powstania Diecezji Radomskiej, ks. Biskup Marek Solarczyk zaprasza, 25 marca w sobotę na godzinę 12.00, do Radomskiej Katedry na wspólną modlitwę dziękczynną.
 4. W związku z atakami na osobę św. Jana Pawła II, Konferencja Episkopatu Polski, wystosował list z którym możemy zapoznać się w gablocie.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Szczególnie polecamy kwartalnik „Manreza” poświęcony duchowości ignacjańskiej.
 6. Święta i uroczystości tego tygodnia:
 • W poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 • W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś w naszym Kościele rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które głosi o. Mariusz Bigiel SJ. Kolejne nauki w poniedziałek i wtorek na mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.30, zapraszamy.
 2. Wyjątkowo w najbliższym tygodniu – od środy 15 marca do soboty 18 marca, spowiedź św. przed południem będzie sprawowana od godz. 9.00.
 3. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek, a gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Przypominamy, że Za udział w nabożeństwach na terenie Polski w okresie Wielkiego Postu można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny.
 4. Drugie spotkanie z cyklu: Podwieczorek z Benedyktem XVI, odbędzie się dzisiaj po południu o godz. 16. 15  w Domu Zakonnym OO. Jezuitów przy ul. Tybla w Radomiu.  Wejście z boku budynku przy bramie.
 5. W gablotach zostało umieszczone, OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom, wspierającym nasz kościół i dom zakonny. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy w ich intencji mszę św.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

 1. W przyszłą niedzielę 12 marca zapraszamy do naszego kościoła na pierwszy dzień trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, które wygłosi nasz współbrat Mariusz Bigiel SJ.
 2. A już dziś rozpoczynamy Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym, które zainauguruje Msza św. o 17:30, po niej spotkanie w sali domu zakonnego przy ul. Tybla 4, wejście z boku budynku po lewej stornie. Rekolekcje są zatytułowane: „Panie, nie jestem godzien…, ale powiedz tylko słowo” trwają cztery tygodnie od 5 III do  2 IV  2023. Szczegóły na plakatach.
 3. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiamy w każdy piątek, a gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. Redakcja jezuickiego portalu Modlitwa w drodze, pragnie zaproponować nam krótką formę 10 nim. modlitwy, opartą na tekście ewangelii z dnia oraz krótkim rozważaniu. Modlitwę można odsłuchać pod adresem: modlitwawdrodze.pl. Istnieje również aplikacja na telefony komórkowe. W zakrystii i przy wyjściu można wziąć wizytówkę z informacjami.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Nabożeństwa drogi krzyżowej przez okres Wielkiego Postu w każdy piątek, a gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy.
 2. Tradycyjne rekolekcje w naszym kościele, rozpoczną się 12 marca w niedzielę i potrwają do wtorku 14 marca. Poprowadzi je nasz współbrat Mariusz Bigiel SJ.
 3. Ponadto jak co roku będzie można wziąć udział w rekolekcjach w życiu codziennym, prowadzonych przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego której asystentem jest o. Pawła Szpyrka SJ.
 4. Pamiętajmy również w Wielkim Poście o IV przykazaniu Kościelnym, które w nowej formie brzmi: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Warto dopowiedzieć, że w Kościele powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu” (kan. 1250).
 5. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę od środy popielcowej w zakrystii można było nabyć zdrapkę wielkopostną. Ponieważ do południa w środę rozeszły się wszystkie egzemplarze, zamówiliśmy jeszcze 50 sztuk, które są do nabycia w zakrystii w cenie 3,90. Na zdrapce znajdziemy ćwiczenie dla ducha i ciała, na każdy dzień W.P. W ramach zdrapki jest przewidziana loteria z nagrodami.
 6. W sobotę 4 marca 2023, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia. W związku z obchodami Ks. Jarosław Wojtkun Proboszcz Parafii Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu zaprasza: 1 i 2 marca – na Nabożeństwo do św. Kazimierza o godz. 17.30, 3 marca – na Drogę Krzyżową o godz. 17.15, a w Sobota 4 marca o godz. 12.00 na centralną Mszę św. celebrowaną przez Ks. Biskupa Marka Solarczyka.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii, szczególnie polecamy pismo „Manreza” – kwartalnik poświęcony duchowości Ignacjańskiej.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

Środa Popielcowa

 

 1. Dzisiejsza Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przypominamy, że obowiązuje nas post ścisły, czyli: Wierni w wieku między 18. a 60. rokiem życia mogą w ciągu dnia zjeść jeden pełny, ale bezmięsny posiłek do syta oraz dwa skromne inne posiłki. Osobyktóre ukończyły 14 lat, są zobowiązane do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. Z postu ścisłego zwolnione są osoby chore, ze względu na ich stan zdrowia. W takim wypadku mogą one być zobowiązane jedynie do zachowania postu jakościowego, bądź ilościowego.
 2. Nabożeństwa drogi krzyżowej przez okres Wielkiego Postu w każdy piątek, a gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00.
 3. W ramach W.P. proponujemy zdrapkę Wielkopostną na której, codziennie przez 40 dni, otrzymamy jedno ćwiczenie dla ducha i ciała. Taka forma ćwiczeń już od ośmiu lat jest przygotowywana przez W.Ż.Ch, by towarzysząc nam w codzienności, uczynić kolejny krok na drodze ku lepszej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Koszt zdrapki to tylko 3,90 czyli, średnia cena biletu komunikacji miejskiej w Polsce, a pozwala na podróżowanie przez 40 dni. W ramach zdrapki jest przewidziana loteria z nagrodami. Zdrapkę można nabyć już dziś w zakrystii.
 4. Tradycyjne rekolekcje w naszym kościele, rozpoczną się 12 marca w niedzielę i potrwają do wtorku 14 marca. Poprowadzi je nasz współbrat Mariusz Bigiel SJ.
 5. Ponadto jak co roku będzie można wziąć udział w rekolekcjach w życiu codziennym, prowadzonych przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego, której asystentem jest o. Pawła Szpyrka SJ.

 

 

 

 

 

VII Niedziela Zwykła A

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na potrzebujących, dotkniętych katastrofą trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 2300 zł., zwiększoną sumę przekazaliśmy w poniedziałek na konto Caritas. Bóg zapłać za hojność.
 2. W najbliższą środę 22 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, odprawiamy o godz. 7.00, 8.00 i 17.30 a w rycie trydenckim o godz. 19.00.
 3. Nabożeństwa drogi krzyżowej przez okres Wielkiego Postu w każdy piątek, a gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00.
 4. W ramach Wielkiego Postu chcemy zaproponować 40 dniową podróż, ku nowym inspiracją życiowym, podczas której codziennie otrzymamy jedno ćwiczenie dla ducha i ciała, umieszczone na zdrapce Wielkopostnej. Taka forma ćwiczeń już od ośmiu lat jest przygotowywana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego, by towarzysząc nam w codzienności, uczynić kolejny krok na drodze ku lepszej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Koszt zdrapki to tylko 3,90 czyli, średnia cena biletu komunikacji miejskiej w Polsce, a pozwala na podróżowanie przez 40 dni. W ramach zdrapki jest przewidziana loteria z nagrodami. Zdrapka dostępna od Środy Popielcowej w zakrystii.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii, szczególnie polecamy pismo „Manreza” – kwartalnik poświęcony duchowości Ignacjańskiej.
 6. Dnia 24 lutego, w piątek, przypada I rocznica wybuchu wojny na Ukrainie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia oraz uchodźców z Ukrainy na wspólną ekumeniczną modlitwę o pokój i pojednanie. Modlitwa rozpocznie się w Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, ul. Wernera 57 Mszą św. o godz.18.00. Po Mszy św. ok.godz.18.45 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

 

 

VI Niedziela Zwykła A

 

 1. W nocy z 5 na 6 lutego miało miejsce trzęsienie ziemi na pograniczu Turcji i Syrii. Chcąc wesprzeć dotkniętych tą wielką tragedią, możemy złożyć ofiary do skarbon. Środki niezwłocznie przekażemy potrzebującym. Wszystkim ofiarodawcą składamy podziękowanie, pamiętając słowa Pana, że: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).
 2. Dziś o godz. 16 15 rozpocznie się cykl katechez dla dorosłych, zatytułowany: NIEDZIELNY PODWIECZOREK Z BENEDYKTEM XVI który poprowadzi o. Mariusz Bigiel SJ. Na spotkanie zapraszamy do sali duszpasterskiej domu zakonnego przy ul. Tybla 4, wejście z boku budynku przy bramie.
 3. Przypominamy, że 16 każdego miesiąca o godz. 17.30, sprawujemy msza św. w intencjach zbiorowych, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Podczas mszy jest możliwość adoracji Jego relikwii. Intencje można składać w zakrystii.
 4. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy mszę św. za Dobroczyńców i Ofiarodawców.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
 • W środę św. Klaudiusza La Colombière’a, patrona AM.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

 

V Niedziela Zwykła A

 

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych, zatytułowany: NIEDZIELNY PODWIECZOREK Z BENEDYKTEM XVI czyli PREZENTACJA ZDUMIEWAJĄCYCH PRZEMILCZEŃ NAUCZANIA JOSEPHA RATZINGERA/BENEDYKTA XVI, który poprowadzi o. Mariusz Bigiel SJ. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w II niedzielę miesiąca, 12 lutego br. o godz. 16.15 w sali duszpasterskiej domu zakonnego przy ul. Tybla 4, wejście z boku budynku przy bramie.
 2. Resursa Obywatelska zaprasza 8 lutego o godz. 12:00 i 18:00 na POKAZ FILMU MEDJUGORIE. Koszt biletu 10 zł, szczegóły na plakatach.
 3. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy mszę św. za Dobroczyńców i Ofiarodawców, dziękując za wsparcie naszego kościoła i domu zakonnego. Szczególnie dziś, dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe, które przeznaczone są na spłatę należności za remont schodów.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 • W piątek św. Scholastyki.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła A

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Apostolstwa Modlitwy w przyszłą niedzielę 5 lutego o godz. 12.30. Przed mszą nabożeństwo o godz. 12.00.
 2. Wspólnota Życiach Chrześcijańskiego zaprasza, w 1-szą środę miesiąca o godz. 17.00, do naszego Kościoła na medytację prowadzoną metodą ignacjańską.
 3. Już dziś zapraszamy na cykl katechez dla dorosłych, zatytułowany: NIEDZIELNY PODWIECZOREK Z BENEDYKTEM XVI czyli PREZENTACJA ZDUMIEWAJĄCYCH PRZEMILCZEŃ NAUCZANIA JOSEPHA RATZINGERA/BENEDYKTA XVI, który poprowadzi o.Mariusz Bigiel SJ. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w II niedzielę miesiąca, 12 lutego br. o godz. 16.15 w sali duszpasterskiej domu zakonnego przy ul. Tybla 4, wejście z boku budynku przy bramie.
 4. Trzeciego lutego w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do sakramentu pojednania. Ojcowie w tym dniu będą spowiadać w dwóch konfesjonałach.
 5. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy mszę św. za Dobroczyńców i Ofiarodawców, dziękując za wsparcie naszego kościoła i domu zakonnego.
 6. Wspomnienia i święta:
 • We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.
 • W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

III Niedziela Zwykła A

Niedziela Słowa Bożego

 1. W dniu dzisiejszym, przeżywamy z woli Ojca Św. Franciszka po raz czwarty „Niedzielę Słowa Bożego”, podczas której uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie i wartość niesie Słowo dane nam od Boga. Zachęcamy by jak najczęściej sięgać do Pisma św.
 2. W piątek 27 stycznia, przypada kolejna rocznica ingresu naszego Pasterza ks. Bp. Marka Solarczyka do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Polecajmy naszego Pasterza w modlitwach prosząc o wszelkie potrzebna łaski dla Niego.
 3. W najbliższą sobotę 28.01 w sali dużej domu zakonnego, odbędzie się opłatek dla członków Apostolstwa Modlitwy oraz Sympatyków. Wejście do salek od ul. Tybla przy bramie.
 4. W związku z licznymi zapytaniami o wieczorną mszę św. 16 każdego miesiąca, podczas której modlimy się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, informujemy iż intencje polecane podczas tej mszy, mogą być zarówno za żywych jak i zmarłych oraz wszelkich innych potrzebach. Zdarza się że chcemy ofiarować mszę z okazji rocznicy urodzin lub w wyjątkowej potrzebie w danym miesiącu, a jako że nie ma możliwości odprawienia w preferowanym przez nas terminie, można polecić intencję podczas tej mszy św. Intencje podajemy w zakrystii.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. We wtorek przypada wspomnienie patrona dziennikarzy św. Salezego, z tej okazji można złożyć ofiarę do puszek na media diecezjalne.
 6. Wspomnienia i święta:
 • We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego.
 • W środę Święto Nawrócenie św. Pawła.
 • W czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
 • W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

II Niedziela Zwykła A

15 stycznia 2023

 1. Od nowego roku 16 każdego miesiąca, msza św. wieczorna o godz. 17.30 będzie sprawowana w intencjach zbiorowych. W tym dniu będziemy modlili się przy relikwiach św. Andrzeja Boboli, polecając się Jego orędownictwu. Intencje można składać w zakrystii.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom, wspierającym nasz kościół i dom zakonny. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy w ich intencji mszę św.
 3. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 4. Wspomnienia i święta:
   • We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.
   • W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
   • W sobotę wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

Święto chrztu Pańskiego

 

 

 1. W najbliższy poniedziałek 9 stycznia rozpoczyna się okres zwykły w Kościele.
 2. Przypominamy, że od nowego roku 2023, msze św. niedzielne w naszej świątyni są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 oraz 17.30. Natomiast w tygodniu o godz.7.00, 8.00 i 17.30.
 3. Od nowego roku 16 każdego miesiąca, msza św. wieczorna o godz. 17.30 będzie sprawowana w intencjach zbiorowych. W tym dniu będziemy modlili się przy relikwiach św. Andrzeja Boboli, polecając się Jego orędownictwu. Intencje w których będziemy się modlić tego dnia można składać w zakrystii.
 4. Resursa Obywatelska zaprasza na pierwszą odsłonę serialu o życiu Jezusa. W styczniu zaprezentowana zostanie pierwsza, trzyodcinkowa część serialu. Szczegóły na plakatach.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom, wspierającym nasz kościół i dom zakonny. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy w ich intencji mszę św.
 6. W najbliższym terminie jest możliwość zamówienia intencji mszalnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 styczna. 2023 

 

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Apostolstwa Modlitwy w przyszłą niedzielę 8 stycznia o godz. 12.30 w Święto Chrztu Pańskiego. Przed mszą nabożeństwo o godz. 12.00.
 2. Od nowego roku 2023, msze św. niedzielne w naszym kościele są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 oraz 17.30. Natomiast w tygodniu o godz. 7.00, 8.00 i 17.30.
 3. Od nowego roku 16 każdego miesiąca, msza św. wieczorna o godz. 17.30 będzie sprawowana w intencjach zbiorowych. W tym dniu będziemy modlili się przy relikwiach św. Andrzeja Boboli, polecając się Jego orędownictwu. Intencje można składać w zakrystii.
 4. W poniedziałek 3 stycznia przypada Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, Święto tytularne Towarzystwa Jezusowego. Prosimy w tym dniu szczególnie o pamięć modlitewną za nas i całe Towarzystwo Jezusowe.
 5. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, jest to również dzień modlitwy za misje. W tym dniu mszę św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego, a taca zostanie przeznaczona na dzieła misyjne naszego zakonu.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom, wspierającym nasz kościół i dom zakonny. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy w ich intencji mszę św.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

 

 

 

 

 

2022/2023

 

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 

 1. W przyszłą niedzielę Msza Apostolstwa Modlitwy o 12.30 zostanie przeniesiona  na kolejny tydzień na 8 stycznia godz. 12.30.
 2. Od nowego roku kalendarzowego 2023, msze św. niedzielne o godz. 7.00 i 8.00 będą przeniesione na godz. 7.30. W tygodniu nie będzie również mszy św. o godz. 6.30, natomiast wieczorna msza przez cały rok, zarówno w tygodniu jak i w niedziele, będzie odprawiana o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek w drugi dzień świąt w Święto Św. Szczepana pierwszego Męczennika, mszę św. według porządku niedzielnego.
 4. Uroczysta liturgia wraz z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie roku 2022 będzie sprawowana 31.12 o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 5. W przyszłą niedzielę 1 stycznia 2023 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, msze św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego, nie będzie w tym dniu spowiedzi.
 6. W imieniu swoim jak i całej wspólnoty Jezuickiej, składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego w naszym Kościele. Szczególnie dziękuję Pani Danieli wraz z zespołem Gaudeamus za piękną oprawę muzyczną pasterki, Pani Małgorzacie za przygotowanie szopki, Panu Waldkowi z zakrystii za przygotowanie choinek i kościoła. Niezawodnemu Apostolstwu Modlitwy za piękne gwiazdy betlejemskie i wszelką troskę o świątynie przez cały rok. Dziękuję dyrekcji Lasów Państwowych za podarowane nam choinki. Wszystkim Dobroczyńcom naszego Kościoła i Domu zakonnego składam wielkie podziękowania, życząc aby Chrystus obecny pośród nas hojnie błogosławił i obdarzał potrzebnymi łaskami przez cały rok. Nasze życzenia łączę z życzeniami ks. Biskupa Marka, które zostały umieszczone w Gablotach.

 

 

 

IV Niedziela Adwentu  A

 

 1. Rozpoczynający się tydzień kończy czas adwentowego czuwania przed Świętami Bożego Narodzenia. Przygotujmy się, by godnie przyjąć Jezusa, zasiadając z nim przy stole eucharystycznym. Spowiedź w naszym kościele codziennie od godz. 7.00 do 12.00 oraz od 15.00 do wieczornej mszy św. W wigilię 24 grudnia spowiedź zakończymy ok godz. 13.00. Po spowiedzi kościół będzie zamknięty do godz. 22.30. W pierwszy i drugi dzień świąt spowiedzi nie będzie.
 2. Roraty w naszym kościele do soboty 24 grudnia włącznie o godz. 7.00
 3. W Wigilię Boże Narodzenie 24 grudnia, serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Gaudeamus. Będzie to okazja do wspólnego śpiewania kolęd oraz radosnego przygotowania się do Pasterki. Początek wspólnego kolędowania około godz. 23.00.
 4. Okres Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Wigilijną mszą św. – Pasterką o godz. 24.00.
 5. W niedzielę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie ma mszy o 7.00, pozostałe msze św. według porządku niedzielnego.
 6. Od nowego roku kalendarzowego 2023, msze św. niedzielne o godz. 7.00 i 8.00 będą przeniesione na godz. 7.30. Natomiast w tygodniu nie będzie mszy św. o godz. 6.30,a msza wieczorna przez cały rok, zarówno w tygodniu jak i w niedziele, będzie odprawiana o godz. 17.30.
 7. W niedzielę i dni świąteczne wejście główne do kościoła będzie otwarte, a w dni powszednia drzwi te są zamknięte, dbając o utrzymanie ciepła dla modlących się.
 8. W zakrystii można nabyć „Gościa niedzielnego” oraz „tygodnik Idziemy” oraz można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.
 9. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w utrzymaniu Kościoła i naszego domu zakonnego, za dobroczyńców modlimy się w każdą środę.
 10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

III Niedziela Adwentu  A

Gaudete

 

 1. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę Siostry Michalitki wraz z dziećmi z Oratorium będą dziś po Mszy św. sprzedawać przez siebie robione pierniczki i ozdoby świąteczne na choinkę. Dzieci z Oratorium pragną w ten sposób pomóc swym rówieśnikom na misjach. Dochód zostanie przekazany na zakup pomocy szkolnych dla dzieci, którymi opiekują się Siostry Michalitki w Kamerunie.
 2. We wtorek 13 grudnia przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju z tej okazji serdecznie zapraszamy na wieczorną mszą św. na godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 przed szopką na placu Corazziego, zostaną uroczyście poświęcone figurki Dzieciątka Jezus do naszych szopek. Poświęcenia dokona ks. bp Marek.
 4. Za nie całe dwa tygodnie będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia, aby dobrze przeżyć ten czas w bliskości nie tylko z rodziną ale i z przychodzącym Zbawicielem, zachęcamy by skorzystać z sakramentu spowiedzi. Boże Narodzenie jest możliwe tylko w otwartym sercu. Spowiadamy codziennie od 7.00 do 12 i od 15.00 do 17.30.
 5. W Boże Narodzenie 24 grudnia, serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Gaudeamus. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnego śpiewania kolęd oraz radosnego przygotowania się do Pasterki. Początek wspólnego kolędowania około godz. 11.00.
 6. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, oraz świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 7. Wspomnienia i święta:
 • W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

 

II Niedziela Adwentu A

 

 1. Dziś przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji można złożyć ofiarę do puszek, którą przekażemy na utrzymanie uchodźców do Jezuickiego Centrum Społecznego.
 2. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, oraz świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św Siostry Michalitki wraz z dziećmi z Oratorium będą sprzedawać przez siebie robione pierniczki i ozdoby świąteczne na choinkę. Dzieci z Oratorium pragną w ten sposób pomóc swym rówieśnikom na misjach. Dochód zostanie przekazany na zakup pomocy szkolnych dla dzieci, którymi opiekują się Siostry Michalitki w Kamerunie.
 4. Podobnie jak w ubiegłym roku w okresie chłodów, drzwi główne do kościoła w tygodniu będą zamknięte, poza niedzielami i uroczystościami.
 5. Wspomnienia i święta:
 • W środę święto św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
 • W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

I Niedziela Adwentu A

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres adwentu, radosnego oczekiwania narodzin Zbawiciela. Msze św. roratnie, które w sposób szczególny przygotowują nas na spotkanie z nadchodzącym Chrystusem, będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca nabożeństwa po mszy św. o godz. 8.00.
 3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na grudzień, a potem, o 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 4. W zakrystii jest już możliwość zaopatrzenia się w opłatki wigilijne. „Świeca, która tworzy polską wigilię– to hasło akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych.
 5. Z racji rozpoczęcia sezonu grzewczego w naszym kościele, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamykanie drzwi wejściowych.
 6. Wspomnienia i święta:
 • W środę święto św. Andrzeja Apostoła
 • W czwartek wspomnienie św. Edmunda Campiona, Roberta Southwella, prezbiterów i Towarzyszy, męczenników.
 • W sobotę święto św. Franciszka Ksawerego
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

XXXIII  Niedziela rok C

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Dziś kończymy nasze libretto adwentowe, czyli trzydniowe rekolekcje wprowadzające w czas Adwentu. Kolejną propozycją rekolekcyjną na adwent w naszym kościele, są Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym, zatytułowane: „Panie, nie jestem godzien…, ale powiedz tylko słowo” 8;8, Rozpoczęcie dziś wieczorem o godz. 17.00, a zakończenie w niedzielę 18 grudnia. Osoby chętne do udziału w rekolekcjach, zapraszamy na spotkanie w domu Księży Jezuitów do sali duszpasterskiej po mszy o godz. 17.00.
 2. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu, wraz z nią rozpoczyna się nowy roku liturgiczny.
 3. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie Ofiarowanie NMP.
 • We wtorek wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.
 • W czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 • W piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy.
 • W niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 1. Proszę wysłuchać komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (tekst w załączniku): Komunikat Przewodniczącego KEP do odczytania w kościołach

 

 

XXXIII  Niedziela Zwykła C

 

 1. W najbliższy piątek 18 listopada zapraszamy na trzy-dniowe rekolekcje w ramach dobrego przygotowania do Adwentu. Zanurzyć się w Sercu Jezusa by odnaleźć siebie – Adwentowe libretto dla Apostolstwa Modlitwy i wszystkich chętnych, poprowadzi o. Czesław Sobolewski SJ. W ramach rekolekcji w sobotę podczas mszy św. o godz. 8.00 zostanie udzielony sakrament chorych. Program rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej: radom.jezuici.pl
 2. Kolejną propozycją rekolekcyjna na adwent przy naszym kościele będą, Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym, zatytułowane: „Panie, nie jestem godzien…, ale powiedz tylko słowo” Mt. 8;8, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę 20 listopada br. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i potrwają do 18 grudnia. Rekolekcje rozpoczną się mszą św. o godz. 17.00, a po niej zapraszamy na spotkanie w domu Księży Jezuitów do sali duszpasterskiej.
 3. Pragniemy poinformować, iż nasz kościół św. Trójcy, w ramach wykonanych prac remontowo –konserwatorskich otrzymał certyfikat: „Cenny zabytek Mazowsza”. Chcemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się i nadal wspierają nas w utrzymaniu naszej świątyni, będącej nie tyko cennym zabytkiem ale przede wszystkim miejscem modlitwy i spotkania.
 4. Z woli Ojca św. Franciszka po raz drugi w Niedzielę Chrystusa Króla, 20 listopada, przeżywać będziemy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży w kościołach lokalnych. W tym dniu w Katedrze Radomskiej odbędzie się spotkanie młodzieży, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30 pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka.
 5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 6. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Pignatellego.
 • W czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
 • W piątek wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 • W niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

 

XXXII  Niedziela Zwykła C

 

 1. Już dziś pragniemy zaprosić w dniach od 18 do 20 listopada, na trzy-dniowe rekolekcje w ramach dobrego przygotowania do Adwentu. Zanurzyć się w Sercu Jezusa by odnaleźć siebie – Adwentowe libretto dla Apostolstwa Modlitwy i wszystkich chętnych, poprowadzi o. Czesław Sobolewski SJ. były rektor naszego kościoła. Program w gablotach.
 2. 11 listopada przypada Święto Niepodległości, w tym dniu mszę św. sprawujemy o: 6.30, 7.00, 8.00 oraz 17.00. Spowiedź tylko podczas mszy św. Kościół będzie zamknięty po mszy od 9.00 do mszy wieczornej.
 3. Informujemy, że Ks. Biskup Marek Solarczyk udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada br. Jednocześnie polecił wszystkim korzystającym z dyspensy modlitwę o pokój na świecie, a także w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcie dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.
 4. Apel wojewody świętokrzyskiego oraz świętokrzyskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Rozpoczął się tegoroczny sezon grzewczy. Apelujemy o zamontowanie we wszystkich domach i mieszkaniach, bez względu na ich stan techniczny, czujników tlenku węgla oraz dymu. Urządzenia takie powinny być standardowym elementem wyposażenia.
 5. Resursa zaprasza 9 listopada o godz. 12.00 i 18.00 na projekcję filmu: „Notre Dame płonie” Wstęp płatny – 10 zł. Bilety do nabycia w kasie Resursy, bezpośrednio przed projekcjami oraz online.
 6. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 7. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W środę święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża.
 • W piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 • W sobotę Święto Jozafata biskupa i męczennika.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

XXXI  Niedziela Zwykła C

30 październik 

 1. We wtorek przypada 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych, msze w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 2. W tym tygodniu przypadają, pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca, nabożeństwa do NSPJ oraz NSM po mszy św. o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę 6 listopada o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 4. W środę, pół godz. przed mszą św. wieczorną, o godz. 16.30 zapraszamy na medytację ignacjańską fragmentu Pisma św., prowadzoną przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
 5. W listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Przez cały ten miesiąc będziemy odprawiać mszę św. o godz. 7.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Nazwiska z intencjami można składać w zakrystii.
 6. Informujemy, że zostały ukończone prace przy schodach w wejściu głównym do kościoła. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace oraz Ofiarodawcom. Szczególne podziękowania dla wykonawcy Pana Józefa Kota z Warszawy.
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 8. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Rodrigueza
 • We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych
 • W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
 • W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 • W sobotę Święto wszystkich św. Towarzystwa Jezusowego
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

XXX  Niedziela Zwykła C

 

 1. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy XXII dzień papieski pod hasłem „Blask prawdy”, połączony ze zbiórką do puszek na rzecz Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane ofiary w sumie 998 zł zostały przelane na konto fundacji.
 2. Trwa październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. wieczornej o godz. 17. Ponadto od poniedziałku do piątku AM prowadzi różaniec po mszy św. o godz. 8.00.
 3. Zbliża się listopada miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały ten miesiąc będziemy odprawiać mszę św. o godz. 7.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Nazwiska z intencjami można składać w zakrystii.
 4. Informujemy, że w najbliższych dniach zostaną ukończone prace przy schodach w wejściu głównym do kościoła. Bardzo cieszymy się, że prace zostaną ukończone przed 1 listopada.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, szczególnie za wsparcie finansowe przy pracach remontowych. Tak jak informowałem całość kosztów remontu schodów to suma blisko 153 tys. zł. Z czego od Samorządu Województwa Mazowieckiego otrzymaliśmy dotację 60 tys. Pozostałą sumę 93 tys. będziemy systematycznie spłacać z ofiar.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 7. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W piątek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

XXIX  Niedziela Zwykła C

 1. Dziś, pod hasłem „Blask prawdy”, przypada XXII dzień papieski połączony ze zbiórką do puszek na rzecz Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary można składać do puszki przy ołtarzu Matki Boskiej.
 2. Trwa październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. wieczornej o godz. 17. Ponadto od poniedziałku do piątku AM prowadzi różaniec po mszy św. o godz. 8.00.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy za troskę o utrzymanie finansowe naszego kościoła i domu zakonnego. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
 • We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty.
 • W czwartek wspomnienie św. Jana Kantego.
 • W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.

 

 

XXVIII  Niedziela Zwykła C

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej o godz. 17. Ponadto od poniedziałku do piątku Apostolstwo Modlitwy prowadzi różaniec po mszy św. o godz. 8.00. a w każdą sobotę przez cały rok różaniec po mszy św. o godz. 7.00.
 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe. Tak jak zapowiadaliśmy prace przy wymianie schodów już trwają.
 3. Szkoła Biblijna dla Dorosłych im. Św. Hieronima zaprasza na (od października do czerwca) w każdą niedzielę do WSD w Radomiu, aule św. JPII na prelekcje. Początek o godz. 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę przypada XXII dzień papieski pod hasłem „Blask prawdy”.
 5. W ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, kino Helios w Radomiu przy ul. Poniatowskiego 5. Zaprasza 10 października o godz. 18.15 na pokaz specjalny filmu „Medjugorie”. (Grupy zorganizowane min. 10 osób cena 15 zł.)
 6. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W środę wspomnienie św. Jana Beyzyma.
 • W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 • W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

XXVII  Niedziela Zwykła C

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek oraz piątek miesiąca, nabożeństwo do NSPJ w piątek po mszy św. o godz. 8.00.
 2. Przypominamy, że msza św. wieczorna, aż do końca roku, będzie odprawiana o godz. 17.00.
 3. Nabożeństwa różańcowe w październiku po mszy św. wieczornej o godz. 17. Ponadto od poniedziałku do piątku Apostolstwo Modlitwy prowadzi różaniec po mszy św. o godz. 8.00. a w każdą sobotę przez cały rok różaniec po mszy św. o godz. 7.00.
 4. Od października spowiedź w naszym kościele jest sprawowana od godz. 7.00 do 12.00 przed południem oraz od 15.00 do 17.30. Wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu po mszy św. o godz. 8.00, aż do wieczornej mszy św. o godz. 17.00.
 5. W środę 5 września, pół godz. przed mszą św. wieczorną, o godz. 16.30 zapraszamy na medytację ignacjańską fragmentu Pisma św., prowadzoną przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
 6. Z racji na rozpoczynające się prace przy schodach, od poniedziałku wejście główne do kościoła zostanie zamknięte, a do świątyni będzie można wchodzić tylko wejściem bocznym.
 7. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 • W piątek wspomnienie NMP różańcowej.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

XXVI  Niedziela Zwykła C

 

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do NMP po mszy św. o godz. 8.00.
 2. W przyszłą niedzielę 2 października o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 3. Przypominamy, że od soboty 1 października msza św. wieczorna, aż do końca roku, będzie odprawiana o godz. 17.00.
 4. Od października spowiedź w naszym kościele będzie sprawowana od godz. 7.00 do 12.00 przed południem oraz od 15.00 do 17.30. Najświętszy sakrament będzie wystawiony po mszy św. o godz. 8.00, aż do wieczornej mszy św. o godz. 17.00.
 5. Z racji na rozpoczynające się prace przy schodach, w najbliższych dniach wejście główne do kościoła zostanie zamknięte, a do świątyni będzie można wchodzić tylko wejściem bocznym.
 6. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
 • W środę wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 • W czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • W piątek wspomnienie św. o. Hieronima.
 • W sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XXV  Niedziela Zwykła C

 

 

 1. W najbliższy poniedziałek 19 września o godz. 7.00 i 18.30 oraz we wtorek o godz. 8.00 zostaną odprawione msze św. w intencji ś.p. o. Huberta Czumy SJ. Po wieczornej mszy w kościele zostanie wyświetlony krótki film o naszym zmarłym współbracie.
 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 370 zł na wymianę pieca centralnego ogrzewania w Domu dla Dzieci oraz dofinansowanie zakupu samochodu. Środki zostały przekazane na konto Caritas. Serdecznie dziękujemy za ofiary.
 3. W zakrystii znajduje się książka intencji mszalnych na przyszły 2023 rok. Osoby, którym zależy, aby zamówić intencje na konkretny termin mogą to uczynić przed lub po mszy św.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W środę święto Św. Mateusza Apostoła.
 • W piątek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XXIV  Niedziela Zwykła C

 

 1. Zachęcamy aby odwiedzić nową stronę internetową naszego kościoła, znajdziemy na niej grafik dyżurów spowiedników, ogłoszenia oraz informacje o wspólnotach. Adres: jezuici.pl
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. W intencji naszych Dobroczyńców, w każdą środę o godz. 8.00 odprawiamy mszę św.
 3. Diecezjalne studium organistowskie w Radomiu, przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki. Szczegóły na stronach internetowych.
 4. Caritas diecezji radomskiej, prowadzi zbiórkę do puszek na wymianę pieca centralnego ogrzewania w Domu dla Dzieci oraz dofinansowanie zakupu samochodu, którym dzieci są dowożone do szkół. Puszka znajduje się przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i dr kościoła.
 • W środę 14 września święto podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu w sposób szczególny naszymi modlitwami obejmiemy Ukrainę.
 • W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.
 • W piątek wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
 • W sobotę wspomnienie św. Roberta Bellarmina.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XXIII  Niedziela Zwykła C

 

 1. Dzisiaj wieczorem o godz. 17.30. zapraszamy do naszej świątyni na Koncert muzyki sakralnej w ramach XXXV Międzynarodowego festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Szczegóły na plakatach.
 2. W środę 7 września o godz. 18.00, zapraszamy na medytację ignacjańską fragmentu Pisma św., prowadzoną przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
 3. Zachęcamy aby odwiedzić nową stronę internetową naszego kościoła, znajdziemy na niej grafik dyżurów spowiedników, ogłoszenia i aktualności oraz informacje o wspólnotach. Adres: jezuici.pl
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W środę wspomnienie św. męczenników Melchiora Grodzieckiego i Stefana Pongracza.
 • W czwartek Święto Narodzenia NMP.
 • W piątek wspomnienie św. Piotra Klawera.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XXII  Niedziela Zwykła C

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Natomiast w niedzielę 4 września o godz. 17.30. zapraszamy na Koncert muzyki sakralnej w wykonaniu tenora o. Rafał Kobylińskiego oraz Pana Roberta Grudnia organisty.
 2. W czwartek 1 września br., przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Łączmy się modlitewnie z papieżem Franciszkiem, który ustanowił ten dzień Światowym Dniem Modlitwy o Ochronę Stworzenia.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwa po mszy św. o godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę 4 września o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

XXI  Niedziela Zwykła C

 1. Jak zapowiadaliśmy 26 czerwca w naszym kościele na ławkach, zostały założone energooszczędne maty grzewcze. Mamy nadzieję, że zapewni to komfort wiernym, modlącym się w naszej świątyni.
 2. Pragniemy podziękować również, za wszelkie ofiary składane na remonty i inwestycje. Naszych dobroczyńców polecamy Bożej opiece w każdą środę na mszy św. o godz. 8.00.
 3. W najbliższą środę w naszej radomskiej zakonnej wspólnocie, będzie miała miejsce zmiana ojców. Z naszej wspólnoty odchodzi o. Krzysztof Fijałkowski SJ, a naj jego miejsce przychodzi o. Lesław Pestka SJ. Ojcu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za lata posługi w Radomiu, życząc powodzenia na nowej placówce. Pamiętajmy o nim w modlitwie, a Ojca Lesława przyjmijmy z życzliwością.
 4. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła na koncerty w ramach XXXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko-Warszawa 2022. Koncerty odbędą się 29 sierpnia oraz 4 września br. W programie pierwszego koncert w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 19.00, usłyszymy „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Natomiast tydzień później, w niedzielę 4 września o godz. 17.30, Koncert muzyki sakralnej w wykonaniu tenora o. Rafał Kobylińskiego rektora kościoła św. Trójcy oraz Pana Roberta Grudnia organisty, dyrektora festiwalu.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie NMP Królowej.
 • W środę święto św. Bartłomieja Apostoła.
 • W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 • W sobotę wspomnienie św. Moniki.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XX  Niedziela Zwykła C

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont schodów do naszego Kościoła. Za wszystkich dobroczyńców w każdą środę odprawiamy mszę św. o godz. 8.00.
 2. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.
 • W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
 • W czwartek wspomnienie św. Alberta Hurtado, prezbitera.
 • W sobotę wspomnienie św. Bernarda, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

XIX  Niedziela Zwykła C

 

 1. W naszym kościele św. Trójcy od wielu miesięcy przygotowujemy się do remontu schodów, w związku z tym opłaciliśmy dokumentację oraz złożyliśmy wniosek do ministerstwa. Dobrą wiadomością jest fakt o przyznaniu na ten cel dotacji ministerialnej w wysokości 60 000 zł. Koszt całej inwestycji został wyceniony na kwotę: 153 750 zł, co zakłada, że musimy zgromadzić jeszcze 93 750 zł. Wpływy z tacy niedzielnej to ok. 2300 zł, będziemy wdzięczni za każde wsparcie w tej sytuacji, która jest wielkim wyzwaniem dla naszej wspólnoty. Gdyby ktoś był w stanie przeznaczyć większą sumę na remont prosimy o kontakt z Rektorem. Ofiary można również składać do skarbony lub wpłacać na konto domu zakonnego.
 1. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.
 • W środę święto św. Wawrzyńca, Diakona i męczennika.
 • W czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

Uroczystość św. Ignacego Loyoli

 

 1. Dziś przypada Uroczystość św. Ignacego Loyoli, która kończy rok ignacjański upamiętniający 500-lecie nawrócenia, oraz 400-lecie kanonizacji założyciela naszego zakonu. W związku z tym wydarzeniem, w naszej świątyni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a na każdej mszy św. ma miejsce uroczysta modlitwa oraz poświęcenie wodą św. Ignacego. Praktyka modlitwy z błogosławieństwem wody przez wstawiennictwo św. Ignacego, istnieje już od XVII w. Przez jego orędownictwo, proszono o uleczenie z ciężkich chorób w obronie przed zarazą oraz w szczególności o dobry przebieg ciąży i szczęśliwe rozwiązanie dla matek.                                                                             W zakrystii po mszy św. można zaopatrzyć się w wodę św. Ignacego i tekst jego modlitwy, całkowitego zawierzenia się Bogu. Wodę można pić, przeżegnać się nią lub pokropić, jak ma to miejsce podczas mszy św.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwa po mszy św. o godz. 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę 7 sierpnia o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya prezbitera.
 • W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XVII  Niedziela Zwykła C

 

 1. W Przyszłą niedzielę 31 lipca przypada Uroczystość św. Ignacego Loyoli, założyciela naszego zakonu. W tym dniu kończy się rok ignacjański, który został ogłoszony na całym świecie, by upamiętnić 500-lecie nawrócenia, oraz 400-lecie kanonizacji św. Ignacego Loyoli.
 2. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła.
 • We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.
 • W piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

XVI  Niedziela Zwykła C

 1. Przypominamy, iż w okresie wakacji w od lipca do września zmieniły się godziny spowiedzi. Spowiedź przed południem sprawowana jest od godz. 7.00 do 9.00, a po południu od 15.00 do wieczornej mszy św. Od godz. 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty. W okresie lipca i sierpnia nie sprawowana jest msza św. o godz. 6.30.

 

 

XV  Niedziela Zwykła C

 1. Przypominamy, iż w okresie wakacji w od lipca do września zmieniły się godziny spowiedzi. Spowiedź przed południem sprawowana jest od godz. 7.00 do 9.00, a po południu od 15.00 do wieczornej mszy św. Od godz. 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty. W okresie lipca i sierpnia nie sprawowana jest msza św. o godz. 6.30.

 

XIV  Niedziela Zwykła C

 1. Przypominamy, iż w okresie wakacji w od lipca do września zmieniły się godziny spowiedzi. Spowiedź przed południem sprawowana jest od godz. 7.00 do 9.00, a po południu od 15.00 do wieczornej mszy św. Od godz. 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty. W okresie lipca i sierpnia nie sprawowana jest msza św. o godz. 6.30.
 2. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu, taca remontowa zostanie przeznaczona na zakup energooszczędnych mat grzewczych, które zainstalujemy ławkach głównej nawy. Wpłaty na ten cel, można dokonywać również na konto domu zakonnego, podane na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń.
 1. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W środę wspomnienie bł. Matki Teresy Leduchowskiej, dziewicy.
 • W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 • W sobotę wspomnienie św. męczenników Leona Mangina, Marii Zhu Wu i Towarzyszy.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

XIII  Niedziela Zwykła C

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się okres wakacji w związku z tym od lipca do września zmieniają się godziny spowiedzi. Spowiedź przed południem będzie sprawowana od godz. 7.00 do 9.00, a po południu od 15.00 do wieczornej mszy św. Od godz. 9.00 do 15.00 kościół będzie zamknięty. W okresie lipca i sierpnia nie będzie sprawowana msza św. o godz. 6.30.
 2. W tym miesiącu zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe na godz. 18.00 przed wieczorną mszą św.
 3. Za tydzień 3 lipca o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej na lipiec, a o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 4. W naszym kościół św. Trójcy w ciągu roku, przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. Mając na uwadze fakt, iż w okresie chłodów nie łatwo trwać na modlitwie w niskiej temperaturze, chcielibyśmy zainstalować w ławkach głównej nawy, energooszczędne maty grzewcze. W związku z tym, przyszła taca remontowa zostanie przeznaczona na ten cel. Inwestycja w całości opiewa na kwotę ok 28 000 tys. zł. Wpłaty na ten cel, można dokonywać również na konto domu zakonnego podane na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń.
 1. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika.
 • W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zebrane ofiary, tzw. „Obol św. Piotra”, zostaną przeznaczona na posługę apostolską i charytatywną Papieża.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

XII  Niedziela Zwykła C

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, szczególnie za prace przy budowie ołtarza w drzwiach naszej świątyni.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.00 przed wieczorną mszą św.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu wspólnota Apostolstwa Modlitwy, którego celem jest pogłębienie kultu NSPJ oraz pobożności eucharystycznej, zaprasza na nabożeństwo na godz. 18.00 oraz uroczystą Mszę św.
 4. Grupa młodzieży ze Wspólnot Neokatechumenalnych diecezji radomskiej, pragnie pielgrzymować w przyszłym roku na spotkanie z papieżem Franciszkiem na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Przygotowując się do tego wydarzenia w przyszłą niedzielę, młodzi skierują do nas słowo oraz będzie sposobność aby wesprzeć ich pielgrzymowanie.
 1. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
 • W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy

ODPUST

12.czerwca.2022

 

 1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu, msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, uwaga! o godz. 11.00 ze względu na procesję nie będzie mszy św., następnie, bezpośrednio po procesji msza św. o godz. 12.30 i wieczorem o godz. 18.30.
 2. W Boże Ciało, tradycyjna procesja ulicami naszego miasta, wyruszy z Katedry po mszy św. o godz. 9.30. Ołtarze na drodze procesji zostaną ustawione: przy kościele Garnizonowym, kościele oo. Bernardynów, kościele oo. Jezuitów, a ostatni przy kościele Farnym.
 3. Za tydzień w sobotę o godz. 18.30 w naszym kościele, zostanie odprawione msza z okazji: 82 rocznicy zbrodni katyńskiej, 12 rocznicy Ofiar katastrofy smoleńskiej oraz 72. rocznicy urodzin śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego. Oprawę artystyczną wykona, Reprezentacyjny Zespół Artystycznego Wojska Polskiego. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej.
 4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.00 przed wieczorną mszą św.
 5. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 • We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
 • W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

VIII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Zesłanie Ducha św.

5.czerwca.2022
 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.00 przed wieczorną mszą św.
 2. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w Kościele.
 3. Za tydzień w niedzielę w naszym kościele z racji Uroczystości Najświętszej Trójcy przypada odpust. Na uroczystą mszę odpustową zapraszamy na godz. 12.30, kazanie wygłosi o. Maciej Tomaszewski SJ, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła.
 • We wtorek wspomnienie św. Jakuba Berthieru, prezbitera i męczennika.
 • W środę wspomnienie św. Jadwigi królowej
 • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
 1. Resursa Obywatelska zaprasza w najbliższą środę, 8 czerwca o godz. 12.00, 18.00 oraz 19.30 na projekcje filmu pt.; „Cud Guadalupe”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29.maja.2022

 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od środy czerwcowe na godz. 18.00 przed wieczorną mszą św.
 2. Za tydzień 5 czerwca o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej na czerwiec, a o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 3. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek Święto Nawiedzenia NMP.
 • W środę wspomnienie św. Justyna.
 • W piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

VI Niedziela Wielkanocy

22.maja.2022

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18.00 przed mszą wieczorną.
 2. W najbliższą sobotę 28 maja o godz. 16.00, zapraszamy na koncert pieśni Maryjnych do Muzeum Wsi Radomskiej. Wystąpi o. Rafał Kobyliński SJ oraz pan dr Emanuel Bączkowski. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 3. Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza do podjęcia bezpłatnych 3 – letnich studiów licencjackich na kierunku Edukacja Muzyczna z Muzyką Kościelną, uprawniająco do nauczania przedmiotów muzycznych w szkole oraz przedmiotów umuzykalniających w przedszkolu. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej www.akademiakatolicka.pl
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w tym dniu przypada również światowy dzień modlitw za kościół w Chinach.
 • W czwartek 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

V Niedziela Wielkanocy

15.maja.2022

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18.00 przed mszą wieczorną.
 2. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek 16 maja Święto św. Andrzeja Boboli męczennika, patrona Polski. Msze św. z wystawionymi relikwiami świętego będą odprawiane w naszym kościele przez cały dzień.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy

8.maja.2022

 1. Przypominamy, że od początku maja wieczorna msza św. w naszym kościele jest odprawiana o godz. 18.30.
 2. Spowiedź w maju i czerwcu sprawowana jest od poniedziałku do soboty przed południem w godzinach od 6.30 do 12.00 i po południu od 15.00 do 19.00 z pół godzinnymi przerwami o ile nie będzie penitentów. Grafik z godzinami spowiedzi znajduje się przy konfesjonale, a szczegółowa rozpiska z nazwiskami dyżurujących ojców na naszej stronie internetowej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 18.00 przed mszą wieczorną.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek 9 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.
 • W sobotę święto św. Macieja apostoła.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

III Niedziela Wielkanocy

1.maja.2022

 1. Od początku maja wieczorna msza św. w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 18.30.
 2. Spowiedź w maju i czerwcu będzie sprawowana od poniedziałku do soboty przed południem w godzinach od 6.30 do 12.00 i po południu od 15.00 do 19.00 z pół godzinnymi przerwami o ile nie będzie penitentów. Szczegółowy grafik znajduje się na stronie internetowej oraz przy konfesjonale.
 3. Nabożeństwo majowe przez cały maj o godz. 18.00 przed mszą wieczorną.
 4. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We poniedziałek 2 maja wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu wg. porządku niedzielnego.
 • W środę wspomnienie św. Floriana męczennika.
 • W piątek Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24.kwietnia. 2022

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas: „Bądźcie świadkami miłosierdzia! Taca z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na Caritas diecezji radomskiej.
 2. 25 kwietnia przyda święto patronalne naszego Biskupa Diecezjalnego – Księdza Bpa. Marka Solarczyka. W tym dniu szczególnie chcemy otoczyć naszego Pasterza życzliwą modlitwą, dlatego zapraszamy w poniedziałek, w dniu 25 kwietnia, do Katedry radomskiej na godzinę 18.00 na Mszę Św. w intencji Dostojnego Solenizanta.
 3. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We poniedziałek 25 kwietnia Święto św. Marka ewangelisty.
 • We wtorek 26 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 • W środę wspomnienie św. Piotra Kanizjusza prezbitera i dr. Kościoła.
 • W piątek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
 1. Za tydzień 1 maja o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji papieskiej na maj, a o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17.kwietnia. 2022

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2022

Moi Drodzy!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa objawiło zwycięstwo Pana Życia nad śmiercią, potęgę Miłosierdzia Bożego wobec ludzkiego grzechu i bogactwo wspólnoty zjednoczonej mocą Ducha Świętego. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy z oddaniem przeżywali wielkopostne starania o życie w łasce Boga i oddanym duszpasterzom, dzięki którym przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego było prawdziwie czasem pojednania z Bogiem. Niech czas Świąt Wielkanocnych umocni naszą nadzieję na życie w pokoju i bezpieczeństwie oraz zjednoczy nas w błaganiu Boga o zachowanie od zła wszelkiego. Niech radość z przyjęcia daru Bożego Miłosierdzia pomoże nam trwać zawsze w Komunii z Bogiem i ofiarnie umacniać jedność w małżeństwach, rodzinach, parafiach i naszej diecezji. Dziękuję tak wielu oddanym świadkom czynów miłosierdzia, którzy w ostatnich tygodniach z poświęceniem okazali troskę o potrzebujących, jacy przybyli do nas z Ukrainy. Niech Matka Boża wspiera nas, abyśmy wytrwali w wierności Bogu i wspierali się w odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.                                Wasz biskup Marek

Do słów ks. bp. dołączamy również życzenia od naszej wspólnoty jezuickie, zapewniając o naszej modlitwie i pamięci za Was.

 1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg. porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na naszą Jezuicką uczelnię w Warszawie.
 2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie ma postu.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby Caritas diecezjalnej radomskiej.
 4. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w czasie św. Triduum Paschalnego. Dziękujemy szczególnie za przygotowanie ciemnicy, grobu, ułożenie kwiatów. Za uroczystą oprawę zespołowi Gaudeamus na czele z Panią Danielą. Służbie liturgicznej oraz Panu Waldemarowi naszemu zakrystianowi. Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną modlitwę.

 

Niedziela Palmowa

10.kwietnia. 2022

 1. Dziś rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Pan, który stał się cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
 2. W Wielkim Tygodniu spowiadamy od poniedziałku do środy w godz. 6.30-12.00 i 15.00-16.30. a w czwartek, piątek i sobotę spowiadamy od 6.30 – do 15.00.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy od czwartku, uroczystą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
 4. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18.00. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły.
 5. Wielka Sobota to dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani i oczekuje chwalebnego Zmartwychwstania. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 6.30 do 15.00. Święcenie pokarmów w tym dniu od 8.00 do 14.00 co pół godziny.
 6. Na Wigilię Paschalną zapraszamy w sobotę na godz. 20.00
 7. W niedzielę nie będzie procesji rezurekcyjnej. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawujemy według porządku niedzielnego.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego.
 9. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś, po mszy wieczornej o godz. 17.00. a zaraz po nich, koncert zespołu Gaudeamus, który zakończy nasze wielkopostne rekolekcje.
 10. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

V Niedziela Wielkiego Postu

03.kwietnia. 2022

 

 1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś po mszy wieczornej o godz. 17.00.
 3. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się od 08.04 do 10.04. Zostały zatytułowane: „O bliskości Boga”, wygłosi je o. Paweł Sawiak SJ. Na zakończenie rekolekcji w niedzielę palmową, po mszy wieczornej, zapraszamy na koncert zespołu Gaudeamus. Plakaty z informacjami znajdziemy na stronie internetowej, radom.jezuici.pl oraz plakatach w gablotach.
 4. Pragniemy przypomnieć, że w Kościele na całym świecie trwa Rok Ignacjański. Z tej okazji, we wszystkich świątyniach jezuickich można uzyskać odpust zupełny.
 • brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego
 • stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentaln
 • przyjęcie Komunii świętej
 • odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego
 • wykonanie czynności związanej z odpustem, czyli nawiedzenie jezuickiej świątyni
 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu

27.marca. 2022

 

 

 1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś po mszy wieczornej o godz. 17.00.
 3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.30, odbędzie się Koncert Wielkopostny w Kościele pod wezwaniem św. Doroty na terenie Muzeum wsi Radomskiej. Szczegóły na plakatach w gablotach. Serdecznie zapraszamy.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele odbędą się od 08.04 do 10.04. Zostały zatytułowane: „O bliskości Boga”, wygłosi je o. Paweł Sawiak SJ. Na zakończenie rekolekcji w niedzielę palmową, po mszy wieczornej, zapraszamy na koncert zespołu Gaudeamus. Plakaty z informacjami znajdziemy na stronie internetowej, radom.jezuici.pl oraz plakatach w gablotach.
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu

20.marca. 2022

 1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś po mszy wieczornej o godz. 17.00.
 3. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym dniu Ojciec św. Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Ponadto w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, by w tym dniu przybyć na mszę i wspólną modlitwę.
 4. Serdecznie dziękujemy Apostolstwu Modlitwy za troskę o naszą świątynię i odnowienie groty, która jest miejscem modlitwy wielu z nas.
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

14.marca. 2022

 

 1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś po mszy wieczornej o godz. 17.00.
 3. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. W tym dniu mszą św. o godz. 00 rozpoczynamy Wielkopostne rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym. Rekolekcje prowadzi Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z Jezuitami. Szczegóły znajdziemy na plakatach oraz stronie internetowej.
 4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na rzecz Ukrainy.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu

06.marca. 2022

 1. W związku zaistniałą sytuacją na Ukrainie, Jezuickie Centrum Społeczne organizuje w szerokim zakresie pomoc dla uchodźców. Środki z ostatniej zbiórki niedzielnej oraz środy popielcowej w kwocie 8200 zł zostały przekazane na wsparcie potrzebującym. Numery kont do wpłat na rzecz Uchodźców znajdują się na naszych stornach internetowych radom.jezuici.pl W miarę możliwości można zgłaszać ewentualną gotowość przyjęcia uchodźców czy inną formę pomocy, jak zaoferowanie pracy. Pamiętajmy jednak, że osoby przyjeżdżające, to głównie kobiety, dzieci i osoby starsze. W parafiach radomskich jest również ogłoszona zbiórka potrzebnych produktów, które będą przekazane Caritas.
 2. Nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
 3. Natomiast dziś po mszy wieczornej o godz. 17, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W sobotę 12 marca 2022 r. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Ponadto 12 marca 2022 r. będzie również dniem uroczystych obchodów roku Ignacjańskiego. W tym dniu, 400 lat temu (12 marca 1622), papież Grzegorz XV kanonizował Ignacego.
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.

 

 

VIII Niedziela Zwykła C

27.luty. 2022

 1. Dzisiaj, we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
 2. Od środy 2.03 rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, w tym dniu zapraszamy na msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 lub 17.00 z obrzędem posypania głów popiołem.
 3. Nabożeństwo drogi krzyżowej od najbliższego piątku po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
 4. Od przyszłej niedzieli po mszy wieczornej o godz. 17, zapraszamy również na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 5. W sobotę 12 marca 2022 r. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Z tej racji wspólnota Kościoła Radomskiego chce włączyć się w dzieło ogólnopolskiej modlitwy za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, podejmując nowennę do św. Andrzeja. W naszym kościele nowenna będzie odprawiana od czwartku 3 do 11 marca włącznie po każdej mszy św. o godz. 8.00.
 6. Ponadto 12 marca 2022 r. będzie dniem uroczystych obchodów roku Ignacjańskiego. W tym dniu, 400 lat temu (12 marca 1622), papież Grzegorz XV kanonizował Ignacego.
 7. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na medytację do naszego kościoła w najbliższą środę 3 marca o godzinie 16:15. Raz w miesiącu proponujemy wspólną medytację ignacjańską wybranego fragmentu Pisma Świętego.
 8. W całym Kościele włączamy się w pomoc dla Ukrainy. Nasz zakon włączając się w dzieło pomocy organizując liczne akcje, które można wesprzeć ofiarą do puszek jak również wpłatami na konto bankowe, które zostały podane na naszej stronie: radom.jezuici.pl
 9. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We piątek Święto św. Kazimierza Królewicza.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i opieki Matki Przenajświętszej.

 

VII Niedziela Zwykła C

20.luty. 2022

 

 1. W niedzielę 27 lutego 2022 roku, we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
 2. Do końca kwietnia jest czas rozliczeń podatkowych i chcielibyśmy zachęcić do wsparcia 1% Jezuickiej Fundacji Magis, która wspiera prowadzone przez Jezuitów placówki oświatowe, poradnie, centra formacji duchowej i wiele inny. Szczegóły znajdziemy na stronie radom.jezuici.pl oraz tablicy ogłoszeń.
 3. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • We wtorek 22 lutego Święto Katedry św. Piotra.
 • W środę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i opieki Matki Przenajświętszej.

 

 

 

 

VI Niedziela Zwykła C

13.luty. 2022

 

 1. Do końca kwietnia jest czas rozliczeń podatkowych i chcielibyśmy zachęcić do wsparcia 1% Jezuickiej Fundacji Magis, która wspiera prowadzone przez Jezuitów placówki oświatowe, poradnie, centra formacji duchowej i wiele inny. Szczegóły znajdziemy na stronie radom.jezuici.pl oraz tablicy ogłoszeń.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, min. nowy numer Manrezy, pisma poświęconego duchowości jezuickiej.
 3. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W poniedziałek 14 lutego święto św. Cyryla i Metodego Patronów Europy
 • We wtorek 15 lutego wspomnienie św. Klaudiusza La Colombière’a
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i opieki Matki Przenajświętszej.

 

V Niedziela Zwykła C

06.luty. 2022

 

 

 1. W czwarte zapraszamy na mszę św. w intencji naszej Ojczyzny na godz. 17.00
 2. Wspomnienia i święta tego tygodnia:
 • W czwartek 10 lutego św. Scholastyki, dziewicy.
 • W piątek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w tym dniu przypada również XXX Światowy dzień chorego.
 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy demontażu dekoracji świątecznych, szczególnie Panu Waldemarowi naszemu zakrystianowi.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii, czują się odpowiedzialni i dbają o potrzeby materialne kościoła oraz naszego domu zakonnego.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 4. Uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na zamykanie drzwi, by nie wychładzać kościoła, który jest ogrzewany grzejnikami elektrycznymi przez całą noc.
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego bł.

 

 

IV Niedziela Zwykła C

30. stycznia. 2022

 

 1. Dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św.
 2. Wspomnienie i święta tego tygodnia
 • W poniedziałek św. Jana Bosko prezbitera
 • W środę Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to również dorocznym świętem osób konsekrowanych.
 • W sobotę św. Agaty dziewicy i męczennicy
 1. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na medytację do naszego kościoła w najbliższą środę 2 lutego o godz. 16.15. (Raz w miesiącu chcemy zaproponować medytację ignacjańską wybranego fragmentu Pisma św.)
 2. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z Bożym bł.

 

 

III Niedziela Zwykła C

23. stycznia. 2022

 

 1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli nas po ubiegłotygodniowym ogłoszeniu o trudnej sytuacji w jakiem znalazł się nasz Kościół i dom zakonny z powodu drakońskich podwyżek cen energii.
 2. Wspomnienia i Święta:

W poniedziałek św. Franciszka Salezego bp. i dr kościoła.

We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

W środę św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa

W piątek św. Tomasza z Akwinu

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

II Niedziela Zwykła C

16. stycznia. 2022

 

 1. W najbliższą środę, 19 stycznia, Ks. Bp Henryk Tomasik, będzie przeżywał swoje patronalne święto. Z tej racji proszę o modlitwę w intencji Dostojnego Solenizanta i zapraszam na Mszę Świętą, która będzie sprawowana 19  stycznia (środa), o godz. 18.00, w Katedrze Radomskiej. Podpisano, Bp Marek Solarczyk
 2. W ostatnich miesiącach przyszło nam zmierzyć się z pytaniem, czy jesteśmy i jak długo jeszcze jesteśmy w stanie utrzymać nasz dom zakonny i kościół w Radomiu. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że takie pytania stawia sobie wielu z nas. Koszt jednego rachunku gazowego za grudzień dla domu zakonnego wzrósł o przeszło 200% i wyniósł 12537 zł znacznie przekraczając sumę wszystkich ofiar składanych na tacę w ciągu miesiąca. Niestety w obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni zwrócić się o wsparcie, rozumiejąc trudności jakie dotykają wielu z nas. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom zapewniając o modlitwie. Ufamy i zawierzamy się Bożej Opatrzności, by chroniła naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków.
 3. Wspomnienia:

W poniedziałek św. Antoniego opata

W środę św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa

W piątek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

3 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Święto Chrztu Pańskiego

09. stycznia. 2022

Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za ofiary złożone na misje w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego.

Hojnego Dawcę miłuje Bóg.

Wszystkie ofiary trafią do potrzebujących!

 

 

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

02. stycznia. 2022

 1. W poniedziałek 3 stycznia przypada Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, Święto tytularne Towarzystwa Jezusowego. Prosimy w tym dniu szczególnie o pamięć modlitewną za nas i całe Tow. Jezusowe.
 2. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, jest to również dzień modlitwy za misje. W tym dniu mszę św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego, a taca zostanie przeznaczona na dzieła misyjne naszego zakonu.
 3. Także w czwartek po raz dziesiąty, po rocznej przerwie, wyruszy na ulice Radomia Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godzinie 12.00 na Radomskim Rynku, zakończenie pokłonem Trzech Króli i wszystkich uczestników Orszaku przed Jezusem w szopce na placu Corazziego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia do udziału w tym Orszaku.
 4. W sobotę 8.stycznia o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji o.Czumy SJ podczas której będzie miało miejsce błogosławieństwo tablicy pamiątkowej jego pamięci.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom, wspierającym nasz kościół i dom zakonny. W każdą środę o godz. 8.00 sprawujemy w ich intencji mszę św.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym bł.

 

 

1 Niedziela po Narodzeniu Pańskim –

Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa

 

26. grudnia. 2021

 1. Dyspensa na dzień 31 grudnia 2021 roku

Mając na uwadze, że koniec roku przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych

i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, ordynariusz diecezji radomskie JE; ks. bp. Marek Solarczyk, udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy  w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

 1. Uroczysta liturgia wraz z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie roku 2021 będzie sprawowana 31.12 o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. W sobotę 01.01.2022 r. przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, msze św. w naszej świątyni będą sprawowane wg. porządku niedzielnego.
 3. Przypominamy, że w niedzielę i dni świąteczne wejście główne do kościoła będzie otwarte, a w dni powszednia, drzwi te są zamknięte i wchodzimy przez wejście boczne, dbając o utrzymanie ciepła dla modlących się.
 4. Wszystkim jubilatom i solenizantom przypadającego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z Bożym błogosławieństwem.

 

 

4 Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r. 

 1. Rozpoczynający się tydzień kończy czas adwentowego czuwania przed Świętami Bożego Narodzenia. Przygotujmy się, by godnie przyjąć Jezusa, zasiadając z nim przy stole eucharystycznym. Spowiedź w naszym kościele codziennie od godz. 6.30 do 12.00 oraz od 15.00 do wieczornej mszy św. W wigilię 24 grudnia spowiedź zakończymy ok godz. 13.00. Po spowiedzi kościół będzie zamknięty do godz. 21.30. Tego co ważne nie odkładajmy na ostatnią chwilę.
 2. Roraty w naszym kościele do czwartku 24 grudnia włącznie o godz. 7.00
 3. Okres Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Wigilijną mszą św. – Pasterką. Ze względu na zaistniałą sytuację, odprawimy dwie Pasterki. Wcześniejszą o godz. 22.00 oraz późniejszą o godz. 24.00. Liturgię uświetni zespół Gaudeamus.
 4. W sobotę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie ma mszy o 7.00, pozostałe msze św. według porządku niedzielnego.
 5. W niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodzimy Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. Prosimy również o mądre stosowanie się do zaleceń sanitarnych, mając na uwadze przykazanie miłości bliźniego. Miłości, która nie unosi się pychą i nie szuka swego.
 7. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.
 8. W niedzielę i dni świąteczne wejście główne do kościoła będzie otwarte, a w dni powszednia, drzwi te są zamknięte i wchodzimy przez wejście boczne, dbając o utrzymanie ciepła dla modlących się.
 9. W zakrystii można nabyć „Gościa niedzielnego” oraz „tygodnik Idziemy”.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w utrzymaniu Kościoła i naszego domu zakonnego, za dobroczyńców modlimy się w każdą środę.

3 Niedziela Adwentu Gaudete

12 grudnia 2021 r. 

 1. Przekroczyliśmy już półmetek naszego Adwentowego itinerarium, podążania na spotkanie nadchodzącego Zbawiciela. Nie ustawajmy w drodze i przez modlitewne czuwanie, które szczególnie wyraża się poprzez eucharystie roratnie, godnie przygotujmy nasze serca. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas, z których dochód zostanie przekazany na Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. W ramach dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, zebraliśmy 750 zł. Bóg zapłać za ofiarność
 4. Prosimy aby w dni powszednie od poniedziałku do soboty, wchodzić przez wejście boczne do kościoła, drzwi główne będą zamknięte. Przepraszamy za utrudnienia, ale jako, że świątynia jest ogrzewana, chcemy zadbać o modlących się.
 5. W zakrystii można nabyć „Gościa niedzielnego” oraz „tygodnik Idziemy”.
 6. Wspomnienia w tygodniu:
 • We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

2 Niedziela Adwentu 

5 grudnia 2021 r.

 

 1. Msze św. roratnie, które w sposób szczególny przygotowują nas na spotkanie z nadchodzącym Chrystusem, są odprawiane w naszym Kościele od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas, z których dochód zostanie przekazany na Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. W środę 8 grudnia kończy się, ustanowiony przez papieża Franciszka, Rok

Świętego Józefa. Zachęcamy, by tego dnia odmówić akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. W tym dniu zapraszamy również na adorację i modlitwę w godzinie łaski, która przypada od 12.00 do 13.00.

 1. Z racji rozpoczęcia sezonu grzewczego w naszym kościele, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła.
 2. W ramach dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, można wesprzeć to dzieło ofiarą do skarbon.
 3. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, szczególnie rozumiejąc nie łatwą sytuację spowodowaną kuriozalnymi podwyżkami. Bóg zapłać.
 4. W zakrystii można nabyć „Gościa niedzielnego” oraz „tygodnik Idziemy”.
 5. Wspomnienia w tygodniu:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja biskupa.
 • We wtorek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
 • W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej M.P.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

1 Niedziela Adwentu 

28 listopada 2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres adwentu, radosnego oczekiwania narodzin Zbawiciela. Msze św. roratnie, które w sposób szczególny przygotowują nas na spotkanie z nadchodzącym Chrystusem, będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, serdecznie zapraszamy.
 2. W zakrystii jest już możliwość zaopatrzenia się w opłatki wigilijne.
 3. „Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce.

Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło, przez które wspieramy programy leczenia, opieki nad osieroconymi i pozostawionymi
bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych.

 1. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na grudzień, a potem, o 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 2. Z racji rozpoczęcia sezonu grzewczego w naszym kościele, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamykanie drzwi wejściowych.
 3. Wspomnienia:
 • We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła
 • W środę wspomnienie św. Edmunda Campiona, Roberta Southwella, prezbiterów i Towarzyszy, męczenników.
 • W piątek święto św. Franciszka Ksawerego
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

21. listopada 2021

 1. W miniony czwartek i piątek w naszej świątyni miało miejsce nawiedzenie obrazu M.B. Świętorodzinnej – Jerycho rodzin. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, zaangażowanym w to wydarzenie. Szczególne podziękowania kierujemy do Apostolstwa Modlitwy oraz Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.
 2. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki solidarności z Kościołem prześladowanym do puszek zebraliśmy 1138 zł, środki zostały przekazane na Kościół w Libanie. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 3. Pragniemy przypomnieć, że w Kościele na całym świecie trwa Rok Ignacjański. Z tego powodu, we wszystkich świątyniach jezuickich można uzyskać odpust zupełny.
 4. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu, wraz z nią rozpoczyna się nowy roku liturgiczny.
 5. Od przyszłej pierwszej niedzieli adwentu, rozpoczynamy przy naszym kościele rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym. Początek rekolekcji zainauguruje msza św. o godz. 17.00. Szczegóły dotyczące rekolekcji znajdują się na plakatach oraz stronie internetowej www.radom.jezuici.pl.
 6. Wspomnienia:
 • W poniedziałek 22. Listopada św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków, organistów, zespołów, wokalno-muzycznych.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

33  Niedziela  Zwykła

14 listopada 2021

 

 1. Przez cały listopad o godz. 7.00 odprawiane są Msze święte oraz modlitwa wypominkowa w intencji naszych bliskich zmarłych.
 2. W czwartek 18.11 mszą św. wieczorną od godz. 17.00, rozpoczniemy w naszym kościele nawiedzenie obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej – Jerycho Rodzin. Nawiedzenie potrwa do piątku i zakończy się o godz. 15.00, adoracją wynagradzającą za grzechy przeciwko, świętości, czystości i nierozerwalności małżeństwa oraz koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. W ramach solidarności z Kościołem prześladowanym do puszek zbierana jest ofiara na Kościół w Libanie.
 4. W zakrystii można zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Idziemy” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Zachęcamy do lektury.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego.
 1. Wspomnienia:
  • W środę 17. listopada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
  • W czwartek 18. Listopada wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • W sobotę 20. Listopada przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła Trójcy Świętej, co miało powtórnie miejsce 20 listopada 1927 r.
 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

32  Niedziela  Zwykła

7 listopada 2021

 

 1. Przez cały listopad o godz. 7.00 odprawiane są Msze święte w intencji naszych bliskich zmarłych, których poleciliśmy w modlitwie wypominek. W dni powszednie po tej Mszy czytamy wypominki.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. Dzisiejszą tacę jak każdą 1 miesiąca przeznaczamy na prace remontowe.
 1. Wspomnienia:
  • Listopada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • W środę 10. listopada wspomnienie św.
  • W czwartek 11. Listopada wspomnienie św. Marcina z Tours.
  • W piątek 12. Listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W sobotę 13. Listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich.

 

 1. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

31  Niedziela  Zwykła

31  października 2021

 1. Jutro 1 listopada Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.
 2. We wtorek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich zmarłych przypomina nam, że tworzymy jeden Kościół. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
 3. Jak co roku, w zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych. Od dzisiaj, przez cały listopad w ich intencji ofiarujemy Msze święte o godz. 7.00. W dni powszednie po tej Mszy czytamy wypominki.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 8.00 sprawujemy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich. W piątek, po Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci NSPJ, a w sobotę, ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 comiesięczne nabożeństwo do NSPJ, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy. Taca na remonty będzie również za tydzień.
 6. W ramach zbiórki misyjnej zebraliśmy 1031 zł. Bóg zapłać wszelkie ofiary.
 7. Wspomnienia:
  • 4 listopada – św. Karola Boromeusza (1538-1584), biskupa, wielkiego reformatora Kościoła;
  • 5 listopada – święto Wszystkich Świętych i Błogosławionych z zakonu Jezuitów.
 8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

30  Niedziela  Zwykła

24  października 2021

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną, a zatem pamiętając o naszych braciach i siostrach w krajach misyjnych, szczególnie gdzie posługują nasi współbracia Jezuici, wesprzyjmy ich w duchu chrześcijańskiej hojności. Ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbony misyjnej.
 2. W zakrystii i na ławkach w kościele możemy znaleźć kartki na których możemy zapisywać imiona zmarłych, za których przez cały listopad będą odprawiane msze św. Kartki składamy w zakrystii.
 3. Przez cały październik po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. W poniedziałek 25.10. wspomnienie św. męczenników jezuickich Jana de (Brebef) Brebeufa i Izaaka (Żok) Joguesa.
 5. W czwartek 28.10 święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 6. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

29  Niedziela  Zwykła

17  października 2021

 1. W zakrystii i na ławkach w kościele możemy znaleźć kartki na których możemy zapisywać imiona naszych bliskich zmarłych, za których przez cały listopad będą odprawiane msze św. Kartki składamy w zakrystii.
 2. Przez cały październik po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. Przypominamy, że w najbliższy wtorek 18.10 zostanie zmieniony numer telefonu do naszego Domu Zakonnego. Szczegóły na stronie radom.jezuici.pl gdzie znajdziemy również grafik z godzinami dyżurów spowiedników.
 4. Dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego.
 5. We poniedziałek 18.10. święto św. Łukasza Ewangelisty.
 6. W środę 20.10 wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
 7. W piątek 22.10 wspomnienie św. JP II.
 8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

 


 

28  Niedziela  Zwykła

10  października 2021

 

 1. W zakrystii i na ławkach w kościele możemy znaleźć kartki na których możemy zapisywać imiona naszych bliskich zmarłych, za których przez cały listopad będą odprawiane msze św. Kartki składamy w zakrystii.
 2. Przez cały październik po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. Informujemy, że z dniem 18.10 zostanie zmieniony numer telefonu do naszego Domu Zakonnego. Szczegóły na stronie radom.jezuici.pl gdzie znajdziemy również grafik z godzinami dyżurów spowiedników.
 4. Pragniemy podziękować Panu Waldemarowi, za konserwację drzwi wejściowe do kościoła, które wymagały pilnego zabezpieczenia przed okresem jesienno- zimowym.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego.
 6. We wtorek 12.10. wspomnienie św. Jana Beyzyma Jezuity misjonarza trędowatych.
 7. W środę 13.10 wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 8. W piątek 15.10 wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 9. W sobotę 16.10 wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 43 rocznica wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Apostolską.
 10. Dziękujemy również za wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która co roku wspiera blisko 2 tys. zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.
 11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

27  Niedziela  Zwykła

3  października 2021

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 8.00 sprawujemy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, a po niej odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania.
 2. Przypominamy, że od piątku 1 października, msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 17.00, a spowiedź popołudniowa sprawowana jest od godz. 15.00 do 17.30.
 3. Przez cały październik po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. Informujemy, że z dniem 18.10 zostanie zmieniony numer telefonu do naszego Domu Zakonnego. Szczegóły na stronie radom.jezuici.pl gdzie znajdziemy również grafik z godzinami dyżurów spowiedników.
 5. W ramach zbiórki miłosierdzia na dzieło pomocy Caritas Diecezji Radomskiej dla ubogich i chorych zebraliśmy 624 zł, do tej sumy dodaliśmy ofiary z puszki św. Antoniego. W sumie przekazaliśmy 1088 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. Dzisiejszą tacę jak każdą 1 miesiąca przeznaczamy na remonty.
 7. W poniedziałek 4.10 przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 8. We wtorek 5.10. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 9. W czwartek 7.10 wspomnienie NMP Różańcowej.
 10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

26  Niedziela  Zwykła

26  września  2021

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, po Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę, ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 2. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 3. Od najbliższego piątku 1 października, msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a spowiedź popołudniowa będzie sprawowana od godz. 15.00 do 17.30.
 4. Przez cały październik po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.
 5. W wakacje ukazał się kolejny, siódmy numer kwartalnika Manreza, poświęconemu duchowości ignacjańskiej. Najnowszy numer Manrezy zatytułowany „Grzech, sumienie, spowiedź” można dziś nabyć w promocyjnej cenie 10 zł. Serdecznie polecamy.
 6. Zachęcamy aby zapoznać się z orędziem Ojca św. Franciszka na 107 światowy dzień migranta i uchodźcy, który został zatytułowany: „Ku stale rosnącemu « my » ”. Tekst możemy znaleźć na stronach KAI.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczamy na remonty.
 8. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
 9. We wtorek 28 września przypada wspomnienie św. Wacława męczennika.
 10. W środę 29 września święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 11. W czwartek 30 września Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dr kościoła, który powiedział: nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa.
 12. W piątek 01 października przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

25  Niedziela  Zwykła

19  września  2021

 1. Najbliższy tydzień w naszej diecezji to tydzień Rodziny, który zakończy się w niedzielę IX Marszem dla Życia i Rodziny. Marsz rozpoczyna się mszą w Farze o godz. 15.00, a po niej wyruszy na ulice Radomia. Szczegóły na stronach www.diecezja.radom.pl

 2. We wtorek 21 września przypada Święto św. Mateusza Apostoła.

 3. W czwartek 23 września wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

 4. W wakacje ukazał się kolejny, siódmy numer kwartalnika Manreza, poświęconemu duchowości ignacjańskiej. Najnowszy numer Manrezy zatytułowany „Grzech, sumienie, spowiedź” można dziś nabyć w promocyjnej cenie 10 zł. Serdecznie polecamy.

 5. W naszym kościele zostały oczyszczone i odnowione figury św. Józefa oraz św. Antoniego. W tym miejscu szczególne wyrazy wdzięczności dla Pani Teresy, która była inicjatorką oraz fundatorką renowacji. Bóg zapłać.

 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego.

(Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub w zakrystii. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Kościoła: Bank Pocztowy S.A. 96 1320 1641 3133 8990 2000 0001).

 

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

.

.

24  Niedziela Zwykła

12  września 2021

1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie ma miejsce wyniesienie na ołtarze Sług Bożych, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Polecając się ich wstawiennictwu dziękujmy Boga za dar nowych błogosławionych dla kościoła w Polsce.

2. We wtorek (7.09) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W środę (8.09) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

4. W piątek wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.

5. W sobotę święto Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, jak również liturgicznej służby ołtarza oraz dzieci i młodzieży.

6. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Idziemy” oraz „Gość niedzielny”, zachęcamy do lektury.

7. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na Afganistan zebraliśmy 620 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy również, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. (Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub w zakrystii. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Kościoła: Bank Pocztowy S.A. 96 1320 1641 3133 8990 2000 0001).

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

.

.

23  Niedziela Zwykła

5  września 2021

 1. Dzisiaj, (5.09) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Przypominamy że, po okresie wakacyjnym wracamy do normalnego porządku Mszy Św. oraz godzin spowiedzi w naszym Kościele, i tak w niedziele Msze Św. będą odprawiane o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 oraz wieczorna msza o 18.30. W dni powszednie Msze Św. o 6.30, 7.00, 8.00 i 18.30, spowiedź w dni powszednie od 6.30 do 12.00 i po południu od 15.00 do 18.30 w niedzielę spowiedź tylko podczas Mszy Św.

 2. We wtorek (7.09) wspomnienie św. męczenników Melchiora Grodzickiego i Stefana Pongracza, kapłanów i jezuitów.
 3. W środę (8.09) uroczystość Narodzenia NMP.
 4. W czwartek (9.09) wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana, jezuity.
 5. Za tydzień też w niedzielę (12.09) o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 6. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Idziemy” oraz „Gość niedzielny”, zachęcamy do lektury.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary z dzisiejszej tacy, która przeznaczona jest na fundusz remontowy. Obecnie w planach prac czeka nas remont schodów, co wiąże się ze znacznymi wydatkami.
 8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

.

.