Msza trydencka

Od listopada 2021 r. w Kościele Trójcy Świętej, sprawowane są regularnie Msze święte w tradycyjnej formie rytu rzymskiego, tzw. „Msze trydenckie”. Msze w tej formie celebrowane są w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Diecezji Radomskiej działającego przy naszej świątyni na podstawie motu proprio „Traditionis custodes” papieża Franciszka oraz zezwolenia Biskupa Radomskiego, ks. bpa Marka Solarczyka.

Msza trydencka to forma liturgii powszechna w całym Kościele do 1969 r. Charakteryzuje ją użycie języka łacińskiego, postawa celebransa zwróconego przodem do tabernakulum, a tyłem do wiernych oraz śpiew gregoriański. Duszpasterstwo tradycji w Diecezji Radomskiej rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2016 r. Duszpasterzem wiernych tradycji i celebransem Mszy trydenckich w Radomiu jest ks. Dawid Karaś.

Msze trydenckie w naszym kościele sprawowane są w każdą niedzielę o godz. 15.00 oraz okazjonalnie w większe święta według ogłoszeń podanych na stronie Duszpasterstwa. Więcej informacji zob. www.tradycjakatolicka.radom.pl.