Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.

Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli: Wierni w wieku między 18. a 60. rokiem życia mogą w ciągu dnia zjeść jeden pełny, ale bezmięsny posiłek do syta oraz dwa skromne inne posiłki. Osoby, które ukończyły 14 lat, są zobowiązane do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. Z postu ścisłego zwolnione są osoby chore, ze względu na ich stan zdrowia. W takim wypadku mogą one być zobowiązane jedynie do zachowania postu jakościowego, bądź ilościowego.

ZAPRASZAMY NA REKOLECKCJE 

  1. Tradycyjne rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w III niedzielę W.P. 3 marca i potrwają do wtorku 5 III włącznie. Poprowadzi je redaktor naczelny Wydawnictwa „Rhetos” o. Marek Kruszyński SJ.
  2. Kolejna propozycja rekolekcyjna na czas W.P., to: Rekolekcje w ciągu życia według metody św. Ignacego, prowadzone przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego z kierownictwem duchownym oo. Jezuitów. Rekolekcje, te rozpoczynamy w naszym kościele w I niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego mszą św. o godz. 17.30. Szczegóły na plakatach.
  3. W ramach Wielkiego Postu chcemy również zaproponować, podobnie jak w ubiegłym roku, zdrapkę wielkopostną w której znajdziemy, na każdy dzień W.P. inspirację by uczynić kolejny krok na drodze ku lepszej relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Koszt zdrapki to tylko 3,90 czyli, średnia cena biletu komunikacji miejskiej w Polsce, a pozwala na podróżowanie przez 40 dni. W ramach zdrapki jest przewidziana loteria z nagrodami. Zdrapka dostępna w zakrystii.